پیکسل چیست ؟ در انتخاب انواع نمایشگرها توجه به کیفیت تصویر از اهمیت بالایی برخوردار است. تلویزیون های موجود در حال حاضر تصاویر را با وضوح HD، FULL HD و 4K به نمایش خواهند گذاشت، البته این کیفیت تصویرها رایج تر اند و رزولوشن های متفاوت تری نیز برای تولید تصاویر موجود است. اما این کیفیت های تصویر به چه معنایی هستند و آیا به نمایش درآمدن صحنه ها با این رزولوشن های مختلف تفاوتی در وضوح و کیفیت تصاویر خواهد گذاشت؟ در این پست جزئی ترین بخش تصویر را مورد بررسی قرار خواهیم داد و تاثیر این واحد را بر روی تصویر خواهیم سنجید.

پیکسل چیست ؟

کوچکترین واحد تولید کننده ی تصویر در تلویزیون ها پیکسل می نامند. در واقع صحنه ها از تجمع پیکسل ها در کنار هم ایجاد شده اند. اگر تصویر را ساختمانی فرض کنید، پیکسل آجرهایش خواهند بود. پیکسل ها در اکثر تلویزیون ها به صورت مربعی اند و اما موارد پیش می آید که حالت مستطیلی نیز دارند. این پیکسل های مربعی در اکثر موارد بر روی صفحه ای دو بعدی مانند تلویزیون قرار می گیرند تا با قرار گرفتن در کنار یکدیگر تصاویر را ایجاد کنند. هر چه تعداد پیکسل های تشکیل دهنده ی تصویر بیشتر باشد، میزان وضوح تصویر نیز بالاتر خواهد بود و تصاویری با دقت بالاتر را خواهید دید. دیدن پیسل های تصویر در فاصله ی نزدیک تلویزیون امکان پذیر خواهد بود.

ادامه مطلب


استارتاپ تصویر ,پیکسل ,های ,ها ,تلویزیون ,کیفیت ,صحنه ها ,تصویر را ,بر روی ,های تصویر ,رزولوشن هایمنبع

پیکسل در تلویزیون چیست؟

مجموعه نرم افزاری گردو ورژن 39

مشخصات

آخرین جستجو ها

تفریحات سالم خرید پوستر دیواری ارزان دانلود رایگان فروش انواع پارکت آموزش کسب درآمد اینجا همه چی هست کوپلینگ | کوپلینگ دنده ای | کوپلینگ فنری آموزشگاه فنی حرفه ای عارف رشته های (گردشگری برق صنعتی) یخچال خود را از ما بخرید لوازم یدکی لودر ولوو